„Jędrek o średniowieczu” – odcinek 2

Cieszy nas, że pierwszy film z Jędrkiem spotkał się z tak dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Dziękujemy za pozytywny odzew oraz liczne głosy poparcia. Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do obejrzenia kolejnego, drugiego już odcinka z serii „Jędrek o średniowieczu”. Tym razem poznacie historię i legendy zamku Chojnik.

Print Friendly, PDF & Email
 • Udostępnij

 • Pewnie Ci się spodoba:

  O autorze Zobacz wszystkie wpisy autora

  Mateusz Staroń

  Mateusz Staroń

  Historyk, współzałożyciel pierwszej na świecie marki odzieży patriotycznej Surge Polonia. Wyróżniony w konkursie IPN-u na "Najlepszy Debiut Historyczny Roku 2010 r." Autor publikacji naukowych m. in. książki "Likwidacja Polskiego Korpusu Posiłkowego w 1918 r." oraz artykułów popularyzatorskich na blogu Surge Polonia. Jego wielkimi pasjami są historia i góry.

  • oglądam

   Uwielbiam filmiki z Panem Jędrkiem.
   Tylko do cholery – czemu osoba, która kręciła, musi sapać jak stary dziad? Gdzie on tę kamerę trzyma? :->

   • Niestety Jędrek filmowany był kamerą bez zewnętrznego mikrofonu, która zbiera dźwięk dookoła, a nie z określonego kierunku. Przy okazji zbiera też niestety oddech operatora. Znamy ten błąd, jednak nie jesteśmy w stanie w postprodukcji bardziej odszumić ścieżki dźwiękowej tak, aby oddech ten całkowicie znikł. Pomimo tej niedoskonałości zdecydowaliśmy się jednak wrzucać filmiki ze względu na to iż są tam dużo bardziej interesujące treści, niż oddech operatora. Z materiałem, który już powstał niewiele więcej da się zrobić, jednak obiecujemy, że w kolejnych filmach przygotowanych przez Surge Polonia użyjemy lepszego sprzętu i będziemy bardziej uczuleni na takie niedoskonałości. Mimo wszystko, mamy nadzieje, że nie odbiera to Wam przyjemności z oglądania i słuchania historii Jędrka, do czego gorąco zachęcamy.

  • Zaratulius

   Jak zawsze miło posłuchać. Jeżeli jest ktoś zainteresowany więcej filmów z tym panem można znaleźć tutaj http://vimeo.com/11028028. Trochę starsze i w gorszej jakości ale treść merytoryczna dalej ciekawa i interesująca.