Piwo Miś Wojtek zdobyło złoty medal!

Piwo Miś Wojtek, które powstało w wyniku kooperacji marki Surge Polonia i browaru Wrężel, zdobyło I Miejsce (kategoria – „piwo z dodatkami”) w Konkursie Piw Rzemieślniczych – jednym z najbardziej prestiżowych konkursów piwnych w naszym kraju.

Piwo Miś Wojtek o smaku Summer Ale z miętą syryjską, upamiętniające postać tego niezwykłego niedźwiedzia syryjskiego, zrobiło prawdziwą furorę podczas tegorocznej edycji Konkursu Piw Rzemieślniczych. Zachwyciło podniebienia międzynarodowego jury pod przewodnictwem Tomasza Kopyry, które doceniło oryginalny smak i aromat naszego piwa i postanowiło mu przyznać złoty medal/I miejsce w kategorii „piwo z dodatkami”. Wyniki konkursu ogłoszono podczas Poznańskich Targów Piwnych, które odbyły się w dniach 4-6 listopada 2016 r. Sukces cieszy nas tym bardziej, że w szranki o laur najlepszych piw w Polsce stanęło 83 browarów, które zgłosiły aż 324 piw! Jury oceniało w 30 kategoriach.

medal 2

Załoga, która uwarzyła zwycięski trunek.

W poszukiwaniu „perełek”

Pierwsza edycja Konkursu Piw Rzemieślniczych odbyła się w 2007 r. W ciągu tych lat zyskał on miano jednego z najbardziej prestiżowych konkurów piwnych w Polsce. Jego celem jest promowanie niezależnego piwowarstwa rzemieślniczego w Polsce oraz rodzimych tradycji piwowarskich. Mogą w nim uczestniczyć browary rzemieślnicze, które warzą piwo według autorskich receptur. Nie ma znaczenia wielkość browaru, ani kto jest jego właścicielem. W konkursie stawia się przede wszystkim na oryginalność i charakter piwa. Celem jest wyłonienie prawdziwych piwnych „perełek” na coraz większej mapie polskiego piwowarstwa.

logo_kpr

Piwo Miś Wojtek

Piwo Miś Wojtek powstało we współpracy z browarem Wrężel. Chcieliśmy uhonorować nie tylko osiągnięcia polskiego browarnictwa, lecz także rodzimą historię. Nazwa odwołuje się do syryjskiego niedźwiedzia brunatnego, który podczas II wojny światowej u boku żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim przebył cały szlak bojowy z Iranu do Włoch. Podczas bitwy o Monte Cassino Wojtek pomagał w noszeniu skrzyń z amunicją. Historia ta zainspirowała żołnierzy 22 Kompanii do obrania jako swojego symbolu niedźwiedzia z pociskiem w łapach. Właśnie taki wizerunek widnieje na etykiecie butelki. Samo piwo reprezentuje styl Summer Pale Ale z dodatkiem mięty syryjskiej – w nawiązaniu do rodowodu Wojtka. Jest to lekko goryczkowy, orzeźwiający trunek posiadający oryginalny smak i aromat.

Nowy "Miś Wojtek"

Nowy „Miś Wojtek” Red Ale.

Jeżeli poznaliście już smak piwa Miś Wojtek z dodatkiem mięty syryjskiej, szykujcie swoje podniebienia na kolejną piwną propozycję upamiętniającą tego wyjątkowego niedźwiadka. Wspólnie z browarem Wrężel proponujemy piwo reprezentujące styl Red Ale, o bogatym słodowym smaku, który przeplata się z kwiatowo-owocowym aromatem chmielu. Piwo leżakowane z dodatkiem płatków dębowych macerowanych w miodzie o korzenno-ziołowym profilu aromatycznym. Macie ochotę je sprawdzić? Już wkrótce w sklepach!

Print Friendly, PDF & Email
  • Udostępnij

  • Pewnie Ci się spodoba:

    O autorze Zobacz wszystkie wpisy autora

    Avatar

    Mateusz Staroń