Już jest! Nowe piwo Miś Wojtek w stylu Red Ale!

Po sukcesie pierwszej odsłony piwa Miś Wojtek w stylu Summer Ale z miętą syryjską, które otrzymało złoty medal podczas tegorocznej edycji Konkursu Piw Rzemieślniczych, przyszedł czas na Misia Wojtka w stylu Red Ale. Piwo jest już dostępne w sprzedaży!

Kolejna propozycja piwa upamiętniającego postać legendarnego Misia Wojtka to propozycja dla prawdziwych smakoszy złocistego trunku. Jesteśmy przekonani, że zdobędzie Wasze podniebienia 🙂

Bursztyn i miód

Piwo jest prawdziwym dziełem sztuki polskiego browarnictwa. Ma ono ciemno bursztynowy, przejrzysty i klarowny kolor. Piana trwała drobno i średnio pęcherzykowata, w kolorze złamanej bieli.
Przeważają aromaty słodów karmelowych, oraz dębowych płatków, w tle zarysowany jest delikatnie aromat miodu gryczanego, przeplatający się z lekkim muśnięciem ziół i kwiatów. Smak – mocno słodowy, wytrawny ale nie wodnisty, po przełknięciu pozostaje delikatna pełnia miodu gryczanego.

Oprócz wielu rodzajów słodów i chmielu, do warzenia użyto także cukru inwertowanego domowym sposobem z cukru trzcinowego nierafinowanego. Co ciekawe, pszczelarze używają podobnego cukru do dokarmiania pszczół w swoich pasiekach w okresie zimowym, ponieważ zawiera więcej cukrów prostych (podobnie jak miód) i nie obciąża układów pokarmowych tych pożytecznych owadów. Właśnie ten cukier wnosi do piwa pełnię i smak miodu gryczanego.

Dodatkowo, aby pogłębić ciekawe aromaty i smaki, piwo poddano procesowi leżakowania z płatkami dębowymi (oak chips). Płatki dębu amerykańskiego macerowano przy użyciu miodu pitnego z Polskiej Miodosytni APIS z gatunku Dwójniak o pięknym aromacie miodu gryczanego, przeplatającego się z nutami ziołowymi.

Nowy "Miś Wojtek"

Nowy „Miś Wojtek” Red Ale.

Surge Polonia i Browar Wrężel

Piwo Miś Wojtek powstało we współpracy z browarem Wrężel. Chcieliśmy uhonorować nie tylko osiągnięcia polskiego browarnictwa, lecz także rodzimą historię. Nazwa odwołuje się do syryjskiego niedźwiedzia brunatnego, który podczas II wojny światowej u boku żołnierzy 22 Kompanii Zaopatrywania Artylerii w 2 Korpusie Polskim przebył cały szlak bojowy z Iranu do Włoch. Podczas bitwy o Monte Cassino Wojtek pomagał w noszeniu skrzyń z amunicją. Historia ta zainspirowała żołnierzy 22 Kompanii do obrania jako swojego symbolu niedźwiedzia z pociskiem w łapach.

Na koniec zdradzimy Wam małą tajemnicę… W Nowym Roku będziecie mogli spróbować kolejnej, trzeciej już odsłony Misia Wojtka. Jesteście ciekawi o jakim smaku będzie kolejny trunek? Bądźcie cierpliwi – więcej szczegółów podamy w Nowym Roku 🙂

Print Friendly, PDF & Email
  • Udostępnij

  • Pewnie Ci się spodoba:

    O autorze Zobacz wszystkie wpisy autora

    Avatar

    Emilia Miłosz