Jak powstają nasze produkty? [REPORTAŻ Z PRODUKCJI SWETRÓW]

Wysoka jakość i najlepsze na świecie wzornictwo to nasze priorytety. Z tego powodu produkujemy naszą odzież w Polsce, a nie jak większość marek odzieżowych na Dalekim Wschodzie. Kupując u nas możecie być pewni, że wydane przez Was pieniądze zostaną zainwestowane w Polsce, a nie poza granicami kraju, co przełoży się na nowe miejsca pracy u nas. Wspieranie polskiej gospodarki i kupowanie polskich produktów jest jednym z fundamentów naszego Dekalogu Patrioty, którego przykazań wiernie się trzymamy od początku naszej działalności.

Każdy z produktów, które mamy w swojej ofercie, ma swój specyficzny proces produkcji. Wszystkie łączy to, że powstają one w Polsce w wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. Zapewnia to najwyższą jakość, co jest naszym „oczkiem w głowie”. W tym wpisie przedstawimy Wam proces produkcji naszych swetrów.

Zanim powstanie gotowy swetr, najpierw musimy zacząć od przygotowania przędzy. Zamawiamy ją u sprawdzonego polskiego producenta i wybieramy kolor. Przędzę nawiniętą na nawoje krzyżowe (szpule) dowozimy do wyspecjalizowanego zakładu produkcyjnego. Tam przędza jest dostarczana przez system prowadników do strefy roboczej maszyny dziewiarskiej.

Przędza nawinięta na szpulach podawana przez system prowadników do strefy roboczej maszyny dziewiarskiej.

Przędza podawana przez system prowadników do strefy roboczej maszyny dziewiarskiej.

Maszynę dziewiarską programujemy odpowiednio pod konkretny element całości swetra – odpowiednio przód, tył, rękawy i listewkę wykańczającą linię szyjki. Maszyna wytwarza poszczególne elementy, z których później powstanie całość swetra.

Maszyna dziewiarska produkuje poszczególne elementy całości swetra.

Maszyna dziewiarska wypuszcza poszczególne elementy całości.

Następnie elementy, które wyszły spod maszyny dziewiarskiej, trafiają na stół szwaczek, które zszywają wszystkie części w jedną całość. Wymaga to dużej precyzji, która jest efektem ich wieloletniego doświadczenia. Wykonane szwy muszą być poprowadzone jak od linijki. Na tym etapie, szwaczki wszywają również metkę rozmiarową i kompozycyjną oraz biało-czerwoną taśmę na linii szyjki pleców.

Wszycie metki kompozycyjnej.

Wszycie metki kompozycyjnej.

Wszycie biało-czerwonej taśmy.

Po zszyciu swetry trafiają do pralni i do prasowania w bardzo wysokiej temperaturze. Na tym etapie wyrób sprawdza się pod względem jakościowym – czy nie ma „lecących oczek”, czyli ubytków w strukturze dzianiny swetra itp. Ostatnimi etapami jest czyszczenie, etykietowanie, a na końcu pakowanie ich w firmowe woreczki.

Prasowanie.

Prasowanie.

Etykietowanie.

Etykietowanie.

Czyszczenie.

Czyszczenie.

Pakowanie gotowego produktu.

Pakowanie.

Serię gotowych swetrów wkładamy do kartonu. Odpowiednio zabezpieczoną paczkę transportujemy do naszego magazynu we Wrocławiu.

Całość produkcji jednej partii swetrów trwa do 3 tygodni i jest w niego zaangażowanych kilkanaście osób. Wszyscy oni wkładają mnóstwo wysiłku i serca, żebyście mogli otrzymać wyrób najwyższej jakości z metką o dumnej nazwie „Made in Poland”.

Print Friendly, PDF & Email
  • Udostępnij

  • Pewnie Ci się spodoba:

    O autorze Zobacz wszystkie wpisy autora

    Avatar

    Mateusz Staroń