Kibicujemy Polskiej Zimowej Wyprawie na K2

Przygotowania do Zimowej Wyprawy na K2.

Mamy zaszczyt poinformować Was, że wspieramy ambasadora naszej marki- Janusza Gołąba, w przygotowaniach do Polskiej Zimowej Wyprawy na K2 w sezonie 2017/18, mającej na celu pierwsze w historii zimowe wejście na K2 – ostatni ośmiotysięcznik niezdobyty dotychczas zimą.
Elementem tych przygotowań jest letnia wyprawa w Karakorum, która wyruszyła 22 czerwca 2017 r., zorganizowana w ramach programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 im. Artura Hajzera, realizowanego przez Polski Związek Alpinizmu.
Zimą zostało już zdobytych 13 spośród 14 ośmiotysięczników. Z tego aż 10 wejść należy do Polaków. Polacy pierwsi zdobyli najwyższą górę świata – Mount Everest. Za swoje zimowe osiągnięcia polscy himalaiści otrzymali na świecie przydomek „Lodowi Wojownicy”.
Uczestnikiem letniej wyprawy na K2 jest między innymi Janusz Gołąb. Jeden z najwybitniejszych alpinistów i himalaistów naszych czasów. Pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięcznika Gaszerbrum I.
Mamy ogromną satysfakcję, że Janusz Gołąb od niedawna jest ambasadorem marki Surge Polonia! To dla nas prawdziwy powód do dumy! Bądźcie czujni! 🙂 Na bieżąco będziemy przekazywali Wam informacje z Karakorum z pierwszej ręki!

Print Friendly, PDF & Email
  • Udostępnij

  • Pewnie Ci się spodoba:

    O autorze Zobacz wszystkie wpisy autora

    Redakcja Blog Surge

    Redakcja Blog Surge